Anasayfa » Genel » 3. Sınıf Matematik Bölme İşlemi Çalışma Soruları

3. Sınıf Matematik Bölme İşlemi Çalışma Soruları

3. Sınıf Matematik Bölme İşlemi Çalışma Soruları
/10
0 oylar, 0 ort
7

BAŞARILAR!


Oluşturuldu

3. SINIF MATEMATİK BÖLME İŞLEMİ YENİ NESİL ÇALIŞMA SORUARI TEST-1

1 / 10

2 / 10

A : 8 = 26   
252 : B = 7 

Yukarıdaki bölme işlemlerine göre A + B işleminin sonucu kaçtır?

3 / 10

Zeynep, 630 soruluk soru bankası kitabı almış ve her gün 90 soru çözüp kitabı bir haftada bitirmeyi planlamıştır. İlk gün 90 soru çözdükten sonra 2. ve 3. günler hiç soru çözememiştir. Kalan günlerde kaçar soru çözmeli ki; kitabı yine bir haftada bitirebilsin? 

4 / 10

29 öğrencinin bulunduğu bir sınıfta, öğrenciler sıralara üçer üçer oturunca, 5 öğrenci ayakta kalıyor. Bu sınıftaki öğrenciler, aynı sıralara ikişer ikişer oturursa kaç öğrenci ayakta kalır?

5 / 10

Çanakkale Şehitliğini ziyaret etmek için 7 arkadaş, kendi aralarında eşit şekilde ödemek üzere bir okul servisi kiraladılar. Ziyaret dönüşü gruptan bir kişi yanında hiç para olmadığını fark edince onun ücretini de diğer arkadaşları kişi başı 20 TL fazla para ödeyerek verdiler. Buna göre servis ücreti kaç liradır?

6 / 10

Bir seyyar satıcı, yaptığı yarım ekmek arası köfteleri bir futbol stadının dışında tanesini 8 liradan satmaktadır. Seyirciler çıkmadan önce kasasında 430 TL parası vardı. Maç çıkışı köfte ekmek satışı yaptıktan sonra kasadaki parayı tekrar sayınca 990 TL olduğunu gördü. Seyyar satıcı maç çıkışı kaç adet yarım ekmek arası köfte satışı yapmıştır?

7 / 10

Derya, bir kitabı her gün 24 sayfa okuyarak 6 günde bitiriyor. Elif, aynı kitabı her gün kaç sayfa okursa 4 günde bitirir?

8 / 10

Sevgi, bahçesinde yetiştirdiği gülleri hep dörder dörder demet yaparak, her bir demeti 15 TL'ye satmaktadır. Bahçeden topladığı 256 tane gülün tamamını sattığına göre, bu satıştan kaç TL almıştır?

9 / 10

Dayım bahçeden topladığı 270 kg kirazı 6 tane kasaya eşit miktarda koydu.  Dayım, bir kasadan 19 kg kiraz alarak komşuları ile paylaştığına göre, bu kasada kaç kg kiraz kalmıştır?

10 / 10

Ece, her sayının 3 katının 5 fazlasını 3'e böldüğünde hap aynı kalanı bulmaktadır. Ece'nin bulduğu ve hep aynı olan kalan kaçtır?

Your score is

The average score is 63%

0%

 

3. sınıf öğrencilerinin en çok zorlandığı konulardan biri olan 3. sınıf matematik bölme işlemi hakkında yeni nesil beceri temelli soruları sizler için sıraladık. 3. sınıf matematik bölme işlemi testlerine ulaşmak için “Sınava Başla” butonuna tıklamanız yeterli.

3. Sınıf Matematik Bölme İşlemi Test Soruları

  • Yeni nesil beceri temelli olan çalışma sorularımız uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır.
  • Sınav süresi toplam 25 dakikadır.
  • Soruların detaylı konu anlatımlı cevapları mevcuttur. Farklı çözüm tekniklerin kullanıldığı bu cevaplar soruları cevapladıktan sonra otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır.
  • Sınav sonunda görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz