Anasayfa » 4. SINIF » 4. Sınıf Matematik Dört İşlem Problemleri Yeni Nesil Çalışma Soruları

4. Sınıf Matematik Dört İşlem Problemleri Yeni Nesil Çalışma Soruları

4. Sınıf Matematik Dört İşlem Problemleri Yeni Nesil Çalışma Soruları
/11
583

BAŞARILAR!


Oluşturuldu

4. SINIF DÖRT İŞLEM PROBLEMLERİ TEST -1

Bir kırtasiyede iki çeşit kalemden biri 3 TL, diğer ise 5 TL'dir. 22 TL parası olan Merve, parasının tamamını harcayarak bu kalemlerden en fazla kaç tane alabilir? 

Mehmet aldığı bilgisayarı 10 eşit taksitte ödeyecektir. Eğer aynı bilgisayarı 8 eşit taksitte ödeyecek olsaydı bu sefer de taksitleri 70 TL daha  fazla olacaktı.  Buna göre, aldığı bilgisayar kaç TL’dir?

Kübra, okuduğu hikaye kitabının son iki sayfasının numaralarını topladığında sonucu 257 buluyor. Buna göre, Kübra’nın okuduğu kitap kaç sayfadır?

4/D sınıfında 9 sıra vardır. Öğrenciler bu sıralara ikişerli oturduklarında 4 öğrenci ayakta kalmaktadır. Dönem içerisinde bu sınıftan diğer okullara 3 öğrenci gitmiş, diğer okullardan bu sınıfa 5 öğrenci gelmiştir. Buna göre son durumda öğrenciler bu sıralara üçerli otururlarsa sınıftaki kaç sıra boş kalır?

Yeliz ile annesi alışverişe çıkıp 105 TL’ye kazak, 230 TL’ye ayakkabı ve 60 TL’ye de şapka aldılar. Eve gelince annesi “Ne kadar paramız kaldı?” diye sorunca, Yeliz, anneciğim “Harcadığımız paradan 97 TL daha fazla paramız var.” dedi. Buna göre, alışverişe çıkmadan önce kaç TL paraları vardı?

Belinay doğduğunda annesi 26 yaşındaydı. Belinay, şimdi 11 yaşında olduğuna göre, kaç yıl sonra annesi 50 yaşında olur?

3 kitap ile 2 defterin fiyatı 21 lira ve 2 kitap ile 3 defterin fiyatı 19 liradır. Buna göre, bir kitap ile bir defterin fiyatı kaç liradır?

Cem, 20 koli yumurtayı 300 TL’ye almıştır. Bir koli yumurtadan 7 TL kazanç elde edecek şekilde satış yapmayı düşünmektedir. Fakat 9 koli yumurta  yolda gelirken kırılmıştır. Buna göre Cem, kalan kolilerin tanesini kaç TL ’den satarsa toplamda elde edeceği kazanç değişmez?

Bir otobüs 1456 km’lik yolun, 952 km’sini saatte ortalama 68 km hız ile, geri kalan yolu da saatte ortalama 72 km hız ile gitmiştir. Buna göre, bu otobüs yolun tamamını kaç saatte gitmiş olur?

Tülay ile Aslı’nın 8 yıl önceki yaşları çarpımı 11’dir. Buna göre, 3 yıl sonraki yaşları toplamı kaçtır?

Bir fırında üç ayrı satış noktası vardır. 1. satış noktasında 1 ekmek alacaklar, 2. satış noktasında ise 2 ekmek alacaklar, 3. satış noktasında da 3 ekmek alacaklar sıraya giriyor. Bu üç satış noktasında bekleyen kişi sayısı birbirine eşittir. 2. satış noktasında sırada bekleyen Ece, önünde 20 kişi olduğunu sayıyor. Ayrıca da ortadaki kişi ile arsında 8 kişi olduğunu sayıyor. Bu üç satış noktasında bulunan tüm kişiler fırından ekmeklerini aldığında, toplam en fazla kaç ekmek almış olurlar?

Your score is

The average score is 24%

0%

 

 

 

*4.sınıf dört işlem problemleri ve çözümleri

*Dört işlem problemleri 4. sınıf

*Yeni nesil 4.sınıf dört işlem problemleri

4. sınıf öğrencilerinin en çok zorlandığı konulardan biri olan 4. sınıf matematik dört işlem problemleri hakkında yeni nesil beceri temelli çalışma sorularını sizler için sıraladık. 4. sınıf matematik dört işlem problemleri testlerine ulaşmak için “Sınava Başla” butonuna tıklamanız yeterli.

4. sınıf matematik dört işlem problemleri yeni nesil test soruları

 • Yeni nesil beceri temelli olan çalışma sorularımız uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır.
 • Sınav süresi toplam 25 dakikadır.
 • Soruların detaylı konu anlatımlı cevapları mevcuttur. Farklı çözüm tekniklerin kullanıldığı bu cevaplar soruları cevapladıktan sonra otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır.
 • Sınav sonunda görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. Emre dedi ki:

  Soruları baya zordu

  1. Akademik Payda dedi ki:

   Çözümleri dikkatli incelendiğinde dilerim yardımcı olur.

Yorum Yaz