Anasayfa » Genel » Akademik Payda / Hoş Geldiniz Yazısı

Akademik Payda / Hoş Geldiniz Yazısı

Akademik Payda / Hoş Geldiniz Yazısı

 

Hoş Geldiniz! Sevgili Okurlar,

Bu, benim ilk yazım! Bu ilk yazımda, herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.  Günümüzde şunu görüyoruz ki; öğretimin, hızla e-öğrenme modeline doğru sürüklendiği ve altyapıların da buna uygun hızda hazırlanıyor olması, hepimizi bu yönde çalışmalara itmektedir. Genel ağ üzerinde “www.akademikpayda.com” adıyla sitemizi kurduk. Kaç gündür bu sitenin tasarım çalışmalarını yapıyorum. Benim için çok farklı deneyimler oluyor. Bir şeyi yapıyorum sonra değiştiriyorum daha sonra onu da iptal edip tekrar farklı seçeneklere yoğunlaşıyorum. Daha önce Youtube’de https://www.youtube.com/akademikpayda adlı bir kanalım vardı. Orada da daha çok derslerin öğretim programları doğrultusunda, kazanımlara yönelik videolar yayınlıyordum. Ama bir genel ağ üzerinde site kurma fikri hep aklımdaydı.  Nihayet onu da gerçekleştirdik.

Sevgili okurlar, bu genel ağ üzerinde kurduğumuz sitenin öncelikli amacını sizlerle paylaşmak istiyorum.  Bu sitede elimden geldiği kadar yeni nesil soruları ve çözümlerini kazanımlara da dikkat ederek; sınıflar, dersler, konular gruplandırılmış olarak ihtiyaç duyan herkesin kolayca ulaşabileceği ve faydalanabileceği şekilde hazırlayıp sizlerin  hizmetine sunmak öncelikli amacımdır. Sizlerin desteği ile bu sitenin büyümesi de hedefimdir.

Sevgili okurlar, bir kez daha söylemek gerekirse, artık bu pandemi sürecinde hepimiz de gördük ki; uzaktan eğitim, tüm dünya için eğitim öğretimin bir parçası haline geldi. Eğitim dünyası da bu değişimle birlikte kaynaklarını dijital aleme göre hızla uyarlamaya çalıştı. Bu değişim zaten kaçınılmazdı. Ülkemiz ise bu konuda çok çok önceden kurduğu EBA alt yapısı sayesinde öncü hatta lider özelliği gösteren nadir ülkelerden birisi oldu. Ülkemiz bu konuda daha avantajlı idi. EBA televizyon kanalları ve stüdyoları da hızla hazır hale getirilerek öğrenciler eğitim ve öğretimden mahrum bırakılmadı. Ülke olarak gurur duyduk. Bu takdir edilecek bir durumdu. Ayrıca diğer bir konuda, MEB tarafından hazırlanan hem yazılı hem dijital kaynaklar da ücretsiz olarak öğrencilere ulaşırken öğrenciler çok mutlu oldu. Bunun önemini bilen biler…

Sonuç olarak günümüz eğitim öğretim dünyasındaki bu değişimleri dikkatle takip etmeli, doğru öngörüler ile geleceğe hazırlanıp, kendimizi de yenileyerek ilerlemeliyiz… 

Selam ve saygılarımla!

Fatih Yavuz 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Aydın Bilacan dedi ki:

    Hocam elinize emeğinize sağlık eğitime verdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür ederim.

  2. Zekiye Dinçer dedi ki:

    Hocam öğrenciler için çok faydalı olacağına inanıyorum.Emekleriniz çabalarınız için teşekkürler.Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Yorum Yaz